Shoqata Nazmi Ukësmaili Abensberg mban takim me bashkëkombësit dhe bënë promovimin e librave të dr. Nysret Pllana

Njoftim

Shoqata Nazmi Ukësmajli Abensberg njofton të gjithë anëtaret dhe simpatizantët e saj, në Abensberg me rrethin, me datën 26,03.2022 (e Shtunë) në ora 19:00 do të ketë takim me anëtarësinë, simpatizantët e saj dhe me gjerë.
Takimi do të mbahet në lokalin Ballkan Grill ( te Dema) adresa:
Regensburge strase
193326 Abensberg

Në këtë takim do të jetë i pranishëm edhe Dr. Nysret Pllana, i cili do ta na nderon me për promovimin e librave të tij si me librin “Terrori i Serbisë Pushtuese…”, “ Adem Jashari Simboli i Qëndresës, Frymëzues i Lirisë” “Mos harro kurrë – never forget” (Gjenocidi serb mbi shqiptarët 1844 – 1999), me autorë: Nusret Pllana e Agim Aliçkaj. Pra, bashkëkombësit Abensbergut me rrethin do të kenë fatin që në vitrinën e tyre t’i kenë këto libra të dr. Pllanës.
Në këtë takim do të kemi edhe njërën ndër temat më të rëndësishme, lidhur me fondin e ushtrisë së Kosovës.
Shoqata Nazmi Ukësmajli Abensberg, të nderuar bashkëkombës, ju mirëpret përzemërsisht dhe shpreson se prania e juaj do të jetë e madhe, ngaqë në këtë takim kemi shumë për të thënë për Atdheun!
Mirë se vini !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *